EN
2022.10.03

„Kalnapilio-Tauro grupė“: pardavimai Rusijos pirkėjams buvo nutraukti dar kovo mėnesį

Šiandien Olego Šurajevo socialiniuose tinkluose paskelbta informacija, kad š.m. birželio mėnesį „Kalnapilio-Tauro grupė“ tiesiogiai pardavė produkciją Rusijos bendrovei ar bendrovėms, neatitinka tikrovės.

„Kalnapilio-Tauro grupės“ pardavimai Rusijos ir Baltarusijos prekybos partneriams, tame tarpe ir čia paminėtai įmonei OOO „Moro“, buvo nutraukti kovo mėnesį. Siūlome šią informaciją patikrinti per vienintelį oficialų šaltinį, t.y. Lietuvos Respublikos muitinę. Informuojame, kad ir patys kreipėmės į LR muitinę, gavę oficialų atsakymą, juo pasidalinsime.

Minėtą birželio mėnesį bendrovės produkciją pardavėme įmonėms iš daugiau nei 10 užsienio šalių, tarp kurių Rusijos nėra. Kaip suprantame iš Olego Šurajevo įrašo ir mums tiesiogiai atsiųsto įrašo autoriaus laiško, klaidingas teiginys yra paremtas Rusijos muitinės importo informacija, kuri kelia pagrįstų abejonių dėl savo oficialumo ir patikimumo.

Visiškai sutinkame, kad bet koks, net ir netiesioginis, per kelis tarpininkus vykdomas Lietuvoje pagamintų produktų judėjimas į Rusiją yra netoleruotinas. Todėl, rugpjūtį gavę informaciją apie kitoms rinkoms mūsų gaminamų produktų galimą perpardavimą į Rusijos rinką, atlikome vidinį tyrimą, po kurio rugsėjo mėnesį priėmėme sprendimą išvis nutraukti „Lačplesis“ alaus eksportą iš Latvijos – tik taip galima visiškai sustabdyti produktų perpardavimą.