EN
2022.03.14

„Kalnapilio-Tauro grupė“ sustabdė eksportą į Rusiją ir Baltarusiją

Viena iš Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ nutraukė produkcijos eksportą į Rusiją ir Baltarusiją. „Kalnapilio-Tauro grupės“ metiniai eksporto pardavimai į šias dvi valstybes sudarė apie 6 mln. eurų – trečdalį viso eksporto.

„Pamatines demokratines vertybes ir verslo principus puoselėjantis Lietuvos verslas prisideda prie paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai bei Baltarusijai. Svarbi ne tik finansinė parama Ukrainai, bet ir atsisakymas dirbti Rusijos rinkoje – eksporto ryšių ir gamybos šioje rinkoje nutraukimas“, – pažymėjo „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Valdas Kirstukas.

Jo teigimu, šioje situacijoje verslui yra svarbu veikti kartu ir realiais veiksmais įrodyti, kad verslo etika bei socialinė atsakomybė yra ne tik skambūs žodžiai, bet ir veiklos pagrindas.

„Kalnapilio-Tauro grupė“ finansiškai parėmė nukentėjusius nuo karo Ukrainoje per ilgamečius partnerius – Maltos ordino labdaros ir paramos fondą, taip pat skirs paramą „Maisto bankui“, kuris rūpinasi karo iš tėvynės išvytais ukrainiečiais.

Įmonė taip pat yra pasirengusi įdarbinti Ukrainos piliečius bėgančius nuo karo iš savo šalies ir užtikrinti visas socialines garantijas.